15 Adımda Evinizi Organize Edin

15 Adımda Evinizi Organize Edin

153
0
PAYLAŞ

Evinizi organize etmek zor görünebilir, ama doğru parçaları kullanırsak, o kadar da yorucu olmak zorunda değil! Evinizi doğru şekilde yönetmek için bir yol bulabilirsiniz. Şimdi bir seferde bir odaya gidin ve gelecekteki yığılmayı önlemek için aşağıdaki bazı ipuçları ve püf noktalarını uygulayın.

1Yatak Odası / Sezon Giysileri

Sezon giysilerinizi gruplara ayırın. En çok giydiğiniz giysiler her zaman gözünüzün önünde dursun. Çok sık kullanmadığınız parçaları, yatağın altında saklayın.

2Yatak Odası / Ayakkabı Dolabı

Ayakkabılarınıza kolayca erişmek için, basit bir ayakkabılık yapabilirsiniz. Açık raflardan oluşan ayakkabılık ile kıyafet seçimleriniz daha kolay hale gelir.

3Yatak Odası / Sepet Dolap

Kirli çamaşırlarınız için her zaman yatak odanızda kirli sepetine ihtiyacınız olacak!

4Yatak Odası / Küçük Eşyalar

Dolabınızın kapaklarına askı asarak, eşarp, şapka, eldiven ve benzerleri gibi asın küçük giyim eşyalarını daha iyi muhafaza edebilir, hem de erişimi kolaylaştırmış olursunuz.

5Dolap / Bahar Temizliği

Daima daha fazla alan kazanmak için eski giysi, aksesuar, ayakkabılarınızı değerlendirin. Hatta bu eski eşyaları satarak para bile kazanabilirsiniz.

6Banyo / Duş

Duş dağınıklığı yok etmek için, raf sistemleri satın alın. Böylece  şampuan, saç kremi, vücut yıkama ve benzeri gibi, saç ve vücut ürünlerini rahatlıkla koyabilirsiniz. Göze daha hoş gözükecektir.

7Banyo Aksesuarları

Banyo aksesuarlarını sağa sola koymaktansa, onları plastik bir kap içinde dizayn edebilirsiniz. Dağınıklık hemen ortadan kaybolacaktır.

8Banyo Ecza Dolabı

Ecza dolabınızı organize etmek için, dolabınıza mıknatıs yerleştirin. Böylece cımbız, makas, tırnak makası, ve benzeri kişisel bakım ürünlerine daha rahat erişebilirsiniz.

9Banyo Temizliği

Mutfak için aldığınız sünger bezleri, banyonuzun yüzeyinde de kullanabilirsiniz.

10Banyo Dolapları

Şu son zamanlarda moda olan sepetleri, banyonuzda değerlendirmeye ne dersiniz? Hemen bir kaç sepet alıyorsunuz ve bunları dolabınızın altına koyuyorsunuz. Sonra içine istediğinizi koyabilirsiniz.

11Mutfak Tarifleri

Sayfaları, kartları, ve tarifleri kartvizit defterine koyarak hem yayılmayı önlemiş olursunuz, hem de aradığınızı kolayca bulabilirsiniz.

12Mutfak Rafları

Mutfak dolaplarındaki dağınıklığı önlemek için seyyar raflar almak en güzel tercihtir. Bu yöntemle istediğiniz tabak ve bardaklara daha kolay ulaşırsınız.

13Mutfak Dolabı / Kiler

Mutfağın en önemli parçalarından biri olan kilerinizi düzenli tutmak için, bakliyat ve diğer gıdalarınızı ayrı ayrı organize edin.

14Mutfak / Baharat Rafı

Kolay erişim ve organizasyon için dolabınıza bir baharat rafı koyun. Hatta üzerlerine etiket yapıştırıp, onları alfabetik sıraya göre yerleştirin.

15Mutfak / Buzdolabı

Pişirme malzemelerini, çeşnileri ve diğer gıda maddelerini gruplayarak buzdolabınızın kapısını ayarlayın. Bu hem daha iyi görüntü elde etmenize hem de zamandan kazanmanıza yardımcı olacak.

 

 

 

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK