Bitkilerin Birbirinden Harika ve Şaşırtıcı Uyumları

Bitkilerin Birbirinden Harika ve Şaşırtıcı Uyumları

464
0
PAYLAŞ

Doğanın bizlere sunduğu nimetler, gerçekten harika! Etrafımızdaki çiçekler, böcekler hep birbiri ile uyum içerisinde. Burada daha önce simetri takıntısı olan insanların yaşadığı durumlardan söz etmiştik. Şimdi de sizlere birbiriyle senkronizasyon yakalayan bitkilerden söz edeceğiz. Bu bitkiler insanları kendine hayran bırakıyor. Aşağıda 18 bitkinin birbiriyle uyum sağlama ve muhteşem görüntülerini derledik. Tadını çıkarın!

1Mor Lahana

Göründüğü üzere aslında bu hayatımızda her zaman var olan bir bitki. Belki daha önce bu halini görmemiş olabilirsiniz. Bunu görmek için, mor lahanayı ortadan ikiye kesmeniz yeterli olacaktır. Bir o kadar düzgün ve karmaşık bir görüntüsü var.

2Mozaik Çiçeği

Mozaik çiçeği bir yıllık otsu bir bitkidir. Yaklaşık olarak Haziran’dan Ağustos’a kadar sarı çiçekler oluşturmaya başlar. Mozaik çiçeği genellikle Brezilya ve Venezuela’da bulunur ve onların en doğal bitkisidir.  Bataklık alanların içinde yetişir.

3Romanesco Brokoli

Romanesco brokoli, ya da sadece “Romanesco” İtalya’da ilk belgelenmiş bitkidir. Göz alıcı rengi ve narin formu insanların dikkatini çekiyor. Bu hassas bitki, Okb duyularını açmaya yardımcı oluyor.

4Dalya Çiçeği

Dalya Meksika’da yetişen bir çiçek türüdür. Çiçeğin 42 farklı türleri arasında, dalya buradaki haliyle inanılmaz hassas formunu bizi etkilemek için kullanıyor. Bu çiçek gerçekten muhteşem!

5Crassula Bitki

Crassula bitki çok ilginç ve etli bir bitki türüdür. Mükemmel bir kare sütun oluşturuyor ve yaklaşık olarak 6 santim boyuna kadar büyüyebiliyor. Yaprakları sıkıca dizilidir ve kenarları katlanır. Bu harika uyum bizi şaşırtıyor.

6Sulu Bitkiler

Ayrıca “Şişman Bitkiler” olarak da bilinen etli bitkiler, genellikle kurak iklimlerde yetişir. Kendini korumak amacıyla kalınlaşmış, etli bir yapraklara sahiptir. Harika görüntüsü ve uyumu ile adeta göz kamaştırıyor.

7Helezonik Succulents

Burada içinizi tamamen sevinçle doldurabilirsiniz. Yaprakların uyumu muazzam!

8Ayçiçeği

Tam olarak bu güzel ayçiçeğinin harika görüntüsüne baktığımızda, görkemi ile bizim beynimizi aktive ediyor. Obsesif-kompulsif eğilimleri olanlar, yani simetri hastalığı olanların benzersiz bulacağı bir oluşum.

9Çiçek Desenleri

İşte karşınızda gördüğünüz gibi çarpıcı sahneleri oluşturan muhteşem bir bitki daha sizlerle…  Bu çiçek oldukça farklı ve sıra dışı görünüyor. Bize bazı olumlu hisler vermek için konumlandırılmış gibi görünüyor.

10Muazzam Uyum!

Bu güzel bitki kaktüs ailesinden geliyor, yüksekliği 10cm kadar büyüyebilir. Ancak, bizi etkileyen yüksekliği değil, doğanın bu muhteşem parçasının eşsiz bir biçimi olmasıdır.

11Amazon Bitkisi

Aynı zamanda bir “Victoria” olarak bilinen bu güzel bitki, bitki ailesinin bir nilüfer üyesidir. Üç metreye kadar büyüyebilen bir yaprağı vardır. Amazon Lily Pad, bitkisi Güney Amerika ve diğer bölgelerde Amazon nehrinde bulunur.

12Doğa Harikası

Hoya Aldrichii “Noel Island Waxvine” olarak da bilinir. Noel Adası, kuzey-doğu Hint Okyanus’unda bir Avustralya topraklarının nadir bulunan çiçeğidir. Bu küçük çiçekler ne kadar güzel ve kusursuz görünüyor.

13Çarpıcı!

Bu güzel ve masum resimde hiç hile yok. “Drosophyllum lusitanicum” bir etobur bitkisidir ve dünyanın en başarılı bitkilerinden biri olarak kabul edilir. Son derece etkili bir pasif yakalama yöntemi kullanılarak, böcekleri büyük miktarlarda yakalama ve tüketme yeteneğine sahiptir.

14Kamelya

“Camellia” Japonya ve Endonezya Himalayalar, doğu ve güney Asya’da bulunur.Bu güzel ve eşsiz çiçek, garip görünümü ile herkesi şaşırtıyor ve etkiliyor.

15Kaktüs

İşte beyne oldukça benzerliği ile dikkat çeken harika bir kaktüs… Onun sıra dışı formatı bizi etkiliyor ve bu çok nadir bulunan bir kaktüs türüdür. Bu kaktüs insanı gerçekten düşündürüyor.

16Viola Bitkisi

İşte yaprakları ve koyu pembemsi tasarımı yakından görmek, bizim dikkatimizi fazlasıyla çekmeyi başarıyor. Onun bu karmaşık ve uyumlu haline hayran kaldık. Keşke bizim bahçemizde de yetişiyor olsaydı.

17Lobelia

Ve bu şaşırtıcı ve karmaşık biçimli bitkiye veya yapraklara ne dersiniz? Biz bu bitkilerin dünyada obsesif kompulsif eğilimli olanlar için tasarlanmış olduğuna eminiz.

18Yaprak Merdiven

Pozisyon veya simetrik yaprakları ne kadar doğru bir göz atın. Tabiat, bize hayrete düşürecek, çok doğal şaheserleri verdiğiniz için teşekkür ederiz.

 

 

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK