İnanılmaz Dağınık Çocuklar ve Ebeveynlerin Zor Anları

İnanılmaz Dağınık Çocuklar ve Ebeveynlerin Zor Anları

108
0
PAYLAŞ

Bir çocuğa sahip olmak en güzel deneyimlerden birisidir. Onlara hayat veren anneler her türlü bakımını, eğitimini ve daha birçok ihtiyacını üstlenmektedir. Anneliğin kutsal bir meslek olduğunu sanırım hepimiz biliyoruz. Annelik hayata meydan okuma gibi görünse de zaman zaman annelerin de dağınık olduğu, boş vermişlik günleri olabilir. Bakın öyle zamanlarda bebeklerin hali nasıl oluyor?

1Besleme Zamanı

Çocukları beslemek dünyanın en zor görevlerinden birisi olabilir. Özellikle zorla yemek yiyorlarsa masada temiz alan kalmayabilir. Anneler bırakın elinizdeki kaşığı, nasılsa acıktıklarında kendi istekleriyle geleceklerdir.

2Planlanmamış Besleme Zamanı

Ahh… Annelerin yemek yedirmek için zamanları kalmadığında çocuklar başının çaresine bakabiliyor. Bu bazen çöp kutusu bazen de yerde buldukları herhangi bir şey olabiliyor. Anneler lütfen çöp kutularının ağzını kapatın yada çöp dolunca bekletmeyin yoksa bebeğinizin öğle yemeği olabilir.

3Sanat ve El Sanatları Zamanı<...

Çocukların gizli sanatsal yönleri keşfetmeye çalıştığınızda, bazen renkli manzaralara tanık olabilirsiniz. Bu durum sadece bununla da sınırlı değil, duvarlar, zeminler, objeler hatta yüzlerine kadar gider.

4Temizlik

Dağınık anne tabağı döktü ve kesin içeride telefonla konuşmaya daldı. Temizlik konusunda çok hızlı olmak gerekiyor. Yoksa bebeğiniz sizden daha hızlı davranabilir.

5Bastırıp sıkıştırmak

Bu bebek büyüyünce günün birinde bu fotoğraf eline geçerse kesin kendinden korkacaktır.

6Çok Eğlenceli

Bir çocuğu eğlendirmek kısa sürer, sonra iş siz annelere düşer. Haydi şimdi geri sarma zamanı.

7Evcil Hayvanlar ve Bebekler

Eğer bir evde evcil köpek ve bebek varsa iki kat dikkat etmek gerekiyor. Köpeğin mama kasesi bebekler için hiç sağlıklı değil.

8Nasıl Yani?

Çocuklar biz yetişkinlere göre daha yardımsever eğilimleri vardır. Ama durum bazen karışabilir. Sakıncası yoksa o elindeki temiz mi öğrenebilir miyim?

9Kardeş rekabeti

Birden fazla çocuğunuz varsa durum daha da zordur. İki kardeş arasında olabilecek çatışmalara karşı önlem almakta fayda var.

10Böyle Ağlanır

Çocuklar ani ağlama nöbetleri ile ünlüdür. Kendi evlerinde yada kamuya açık yerlerde olup olmadıkları umurlarında değildir. Herkesin başına gelebilir.

11Şok Oldum

Çocuklar bazen kendi güçlerinin, neler yapabileceklerinin farkında olmaz. Bu çocuk banyoda oluşan karışıklığa, kendisi bile şok olmuş durumda.

12Hayır… Sadece Oyun Oynuyorum

Burada suç çocuğun mu yani? Çocuklar bayılır aynı anda birçok oyuncakla oynamaya, anneler biraz yer açıp çocuklar daha rahat oynasa fena olmaz mı?

13Köpeğim Ve Ben

Köpeğiniz ile bebeğiniz arasında özel bir bağ varsa, daha dikkatli olunsa çok daha güzel olacaktır. Kimse köpeğin tükürüklerinin, bebeğe temas etmesini istemez. Hiç Sağlıklı değil.

14Evde Çamurla Oynamak

Çocuklar yeni oyun alanları yaratmayı çok severler. Bu demek değil ki salonun orta yerinde çamurla oynansın.

15Savaş Açmak

Çocuklarınızın limiti zorladığı zamanlar vardır. Bir anne bu manzara karşısında aklını kaybetmiş olabilir. Bu fotoğraf onu gösteriyor.

16Patron Kim?

Çocuğunuz sizden daha küçük olabilir, ama bu sizin daha güçlü olduğunuz anlamına gelmez. Bazen sadece teslim olmak en iyisidir.

17Bunu Buraya Kim Koydu?

Bazen çocuğunuz bilerek ve isteyerek sizi yıkmak isteyebilir. Böyle durumlarda anneler haklıdır.

18Hiçbir Nedeni Yok

Çocuklarınızın bazen bu şekilde davranmalarının hiçbir gerekçesi yoktur. Onlar nedensiz de ortalığı dağıtabilir. Hal böyle olunca ortaya fotojenik görüntüler çıkabilir.

19Karışıklık Var

Evde çocuk varsa buzdolabında bir oyuncak, çamaşır sepetinde ekmek bulabilirsiniz. Bu normal bir durum.

20Çift Ekip

Çocukların yaramaz oldukları zamana kadar, elektrik süpürgesi ile zeminleri temizlerken, süpürgeyi üstlerinde de tutmak gerekiyor.

 

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK