Kardeş İstemeyen Çocukların Komik Halleri

Kardeş İstemeyen Çocukların Komik Halleri

130
0
PAYLAŞ

Hayatta bazen tek çocuk olmak iyidir. Bir kere tek çocuk olmanın, birçok tatlı avantajı vardır. İstediğin oyuncak alınır, istediğin tatlı yapılır. Sonra işler bir zaman sonra değişir ve ebeveynler yeni kardeş planları yapar. İşte o an dünya başına yıkılır, onlar hazır belki, ama ya sen hazır mısın? Elbette değilsin, sonuçta artık avantajlar ikiye bölünecek, ama bilmelisin ki, kardeş duygusuna zamanla alışıp, onu çok seveceksin. Aşağıda henüz kardeş konusuna alışamamış ve çok mutlu görünmeyen 15 çocuk bulunmaktadır. Tadını çıkarın!

1Bunu Bana Yapmayın

Ben bu şeye dokunmak istemiyorum. Ben onun var olduğunu kabul etmek istemiyorum. Lütfen, alın şunu kucağımdan!

2Ortancı Çocuk Olmak

Kimse ortada olmak istemiyor. Bu çocuk şimdi ne yapacağını düşünüyor. E, hadi kardeşini sev bakayım. Şimdi surat asmanın sırası değil!

3Beni Ağlatmayın!

Buradaki evlat resmen sinir krizi geçiriyor. Aslında haklı da, sonuçta artık anne ve babanın sevgisi yarıya bölünecek.

4Ortada Olmak Kötü

Kimse ortada olmak istemez, hemen unutulacağını düşünür. Eski istediklerini artık öyle kolayca yaptıramayacak. Bu durum gerçekten acı verici görünüyor.

5Hayır, Ben Ona Dokunmak İstemiyorum

Allah’ım, neredeyse kafayı yiyeceğim, Ben onunla resim çektirmek istemiyorum, neden anlamak istemiyorsunuz? Kabullenmek bu kadar mı zor?

6Dördüncü Geliyor!

Burada anne ve baba resmen bombayı bırakıp, patlamasını bekliyor, ama ona rağmen gülümsemeyi de ihmal etmiyor. Diğer küçük bireyler bu durumdan hiç memnun görünmüyor.

7Birisi Gözyaşlarımı Silsin!

Benim anlamadığım bir tane çocuk neyinize yetmiyor, ben varım ya işte… Lütfen ikinci bebekten vazgeçin. Vay canına!

8Beni Kızdırmayın!

Hayır, illa nefesimi tutarak mı, kardeş istemediğimi dile getireyim? Çok mutsuzum çok!

9Su Tabancalarına Elveda

Çok isterdim, sen daha doğar doğmaz su tabancasını alıp, yüzüne püskürtmeyi… Ne yazık ki annem ve babam buna müsaade etmez. Ne yapalım, bari son bir fotoğraf çekip, öyle vedalaşalım.

10Ben Buna İnanmak İstemiyorum

Hayatım mahvoldu. Her şey bitti, işte bu. Ben sadece … Ben sadece gerçekten bir dakikaya ihtiyacım var.

11Bu Heyecan Değil

Annem ve babamın şimdiye kadar en büyük sürprizi ben olacağımı düşündüm. Eh, sanırım olmadım. Bu konuda hiç mutlu değilim.

12Bekleyin, Bu İşaret Ne Diyor?

Bakın be bu işareti ne kadar güzel ve şirin tutuyorum. Ama, henüz ne yazdığını bilmiyorum. Nee, kardeş mi geliyor? Size inanamıyorum.

13Herkese Tavsiye Ederim

Bakın arkadaşlar, aslında bende bir kardeşim olmasını hiç istemiyorum, ama kendimi de ele vermek istemiyorum. Şu kitapları bir okuyayım da neler kaçıracağımı öğreneyim. Herkese tavsiye ediyorum, mutlaka okuyun!

14Tahliye Bildirimi

Çocuğunuza yeni bir kardeş geleceğini söylemenizin en iyi yolu bu sanırım. Alıştıra alıştıra söylemektense, artık yatağında başkasının yatacağını hemen bilmesi gerekiyor.

15Tüm Zamanların En İyi Kontrol Listesi

Sen hiç merak etme, yerin her zaman başka olacak. Güven bize, biz senin tarafındayız!

 

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK