Küçük Evler İçin Pratik ve Harika Fikirler

Küçük Evler İçin Pratik ve Harika Fikirler

84
0
PAYLAŞ

Eğer küçük bir alanda yaşıyorsanız, bir daire gibi, dekorasyon seçenekleriniz genellikle kısıtlı olur. Genellikle neyi nereye koyacağınızı bilemez halde olursunuz, veya çok beğendiğiniz bir aksesuarı sırf büyük olduğu için vazgeçebilirsiniz. Ev sahibi iseniz, şanslısınız demektir. Ama, kiracıların maalesef tadilat yaptırmak gibi bir lüksü olmayabilir. Sonuçta kira kuralları diye bir şey var. Bu konuda artık endişe etmeyin. Çünkü bu problemi sadece siz yaşamıyorsunuz. Biz bu konuya birazcık açıklık getirip, küçük odalar için, pratik dekorasyon önerileri hazırladık. Burada şimdiye kadar görüp, görebileceğiniz en iyi yer açmak için, ilham alınan bazı deha fikirler var! Kolay gelsin!

1Stratejik Aydınlatma

Genellikle ayaklı lambaları kullanın. Komodin, sehpa, yan tablolar özellikle karanlık köşelerde bulunması gerekiyor. Bunun yanı sıra kanepelerin veya koridorların üstüne aplikler asabilirsiniz.

2Dahice Bir Fikir!

Bir dizi alanı yoksa, bir kitaplık ile kendi alanınızı oluşturabilirsiniz. Eğer yeniden konumlandırmak için fikre ihtiyacınız varsa, kanca ve çekmeceler ekleyerek, daha işlevsel bir hale dönüştürebilirsiniz.

3Bazı Ögeler

Renkli sehpalar bile başucu masalarının yerini tutmaz. Burada dikkat etmeniz gereken konu ise, hafif masaları tercih etmenizdir.

4Köşeleri Değerlendirin

Garip köşeleri ya da dar dolapları rahat bir oturma alanı ve depolama alanı olarak kullanabilirsiniz. Burada içilen kahvenin tadı bir başka olur.

5Çok Fonksiyonlu Mobilya

Bir misafir yatak odası yerine çok işlevsel bir oda hazırlayabilirsiniz. Fazlalık olan eşyalarınızı misafir odasına taşıyın ve bir kanepe yerleştirerek, odaya canlılık ve kullanım kolaylığı sağlayabilirsiniz. Burada misafirlerde rahat edecektir.

6Perdeler

Evi gösteren her zaman perdedir. Siz bu konuda koltuk renk ve modellerinden yola çıkarak uygun renkleri belirleyebilirsiniz. Yalnız buradaki önemli husus, perdelerin koyu ton yerine yumuşak ve sıcak renkler tercih edilmesidir.

7Açık Depolama Alanları

Ortamı daha geniş tutmak için açık depolama alanı seçin. Örneğin, ek mutfak depolama raflarını endüstriyel metal olarak kullanabilirsiniz. Bunu daha eğlenceli hale getirmek için sepet ve dekoratif dokunuşlar ile daha iyi hale getirebilirsiniz.

8Raflar

Ayaklı raflar yapmak yerine, duvara monte edebileceğiniz raflar her zaman daha kullanışlıdır. Ayrıca yerden de tasarruf etmenize yardımcı olur.

9Aksesuarlarla Kişiselleştirin

Özelleştirilmiş tepsi ile, daha hoş ve havalı bir dekorasyon oluşturabilirsiniz. Sehpa üstünde kullanılan çiçekler yerine bardak, çerçeve ve benzeri detaylar ekleyin.

10Ekstra Gizli Depolama Alanı

Eğer göze çok batan raf ünitesi varsa, güzel bir etek ile gizleyebilirsiniz. Bu hile eteği, ayakkabı, çanta gibi eşyalarınızı gizlemek için harika bir fikir!

11Tv Ünitesi

Küçük odalarda en sık rastlanan durumlardan birisi ise, dolap sıkıntısıdır. yeteri kadar dolaba sahip olunmadığı taktirde bazı eşyalar açıkta kalıp, sizi rahatsız edebilir. Bu açığı Tv ünitesi ile kapatabilirsiniz. Çoklu dolap ve raf sistemli bir Tv ünitesi işinizi görebilir.

12Duvarları Boyamayın

Mobilyanızın duvar rengi ile uymadığını düşünüyorsanız, hemen duvar rengini değiştirmek yerine, mobilyanızın rengini değiştirebilirsiniz. Küçücük yapılan bir renk hatası odanızı olduğundan daha küçük görünmesini sağlayabilir.

13Açık Renkler Tercih Edin

Dikkatli bakıldığında mutfağın ne kadar küçük olduğunu görebilirsiniz. Ama, kullanılan renkler odayı olduğundan daha geniş ve ferah gösteriyor. Mutfağınızın daha geniş görünmesi için, masa ve mutfak dolaplarını beyaz tercih edin.

14Banyo Dolapları

Banyoya anında fonksiyonel eklemeler yapabilirsiniz. İşe öncelikle açık veya kapalı banyo dolapları ile başlayın. Bu bir sandalye, havlular için bir kap ve depolama için bir çekmece ile küçük bir masa olabilir.

15Doğru Aksesuarları Tercih Edin

Oturma odanızda fazla aksesuar kullanmanız aslında her zaman odanızı kalabalık göstermez. Her zaman yapacağınız tek şey, doğru eşyalar ve doğru aksesuarlardır.

 

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK