Küçük Odalar İçin Büyük Fikirler

Küçük Odalar İçin Büyük Fikirler

102
0
PAYLAŞ

Eğer küçük bir daireye sahip iseniz, bu doğru yerde olduğunuz anlamına gelir. Şimdilerde nedense daireler küçüldükçe küçüldü. Ufacık banyolar, küçük misafir odaları derken, neyi nereye koyacağımızı şaşırdık… Bu konuyla ilgili biraz araştırma yapıp, yerden nasıl tasarruf edeceğimize baktık ve sonuçlar şaşırtıcı ve harika! İşte sizlere rahat bir nefes aldıracak 15 büyük fikir! Kolay gelsin!

1Odayı Daha Geniş Bir Hale Getirmek İçin

Odayı biraz daha geniş bir hale getirmek için, biraz hile yapmaktan zarar gelmez değil mi? Hemen size pratik bir fikir verelim. Odanın daha ferah ve geniş görünmesini sağlamak için, cesur ve büyük bir tablo satın alın ve en dikkat çeken yere asın.

2Odayı Havadar Hissetmek İçin

Büyük bir salona sahip değilseniz, size iyi bir haberimiz var. Hem havadar hemde geniş bir alan kazanmak için, zemin ve duvar renginin aynı olmasına dikkat edin.

3Halı Seçimine Dikkat!

Burada en çok yapılan hatalardan birisi de, halı seçimidir. Halı seçerken büyük olmasından çok ayrı ayrı iki kilimi tercih etmeye özen gösterin… Bu, birden fazla alana sahip yanılsamasını verir. Özellikle stüdyo daireler için yararlı!

4Tavanın Uzun Görünmesi İçin

Duvar kağıdını tavanda kullanmayı hiç düşündünüz mü? Eminim, aklınızın ucundan bile geçmedi. Çünkü, pek de alışılmış bir durum değil, ama size şimdi bomba gibi bir fikir sunuyoruz. Tavan yüksekliğinden şikayet ediyorsanız, tavanı komple desenli duvar kağıdı dekore edebilirsiniz. Böylece daha yüksek bir tavana sahip olabilirsiniz.

5Kitaplık ve Raflar İçin

Kitaplık ve raflar genellikle büyükten küçüğe doğru sıralanır. Bunun yerine karışık sıralamanız ve renklerine göre organize etmeniz alanı daha da genişletir.

6Yığılmalardan Kurtulun!

Evin belkide en büyük yardımcısı olan gizli bölmeler, burada da karşımıza çıkıyor. Yerden tasarruf etmek için, mobilya seçimi yaparken, depolama alanına sahip olmalarına dikkat edin! Bü en büyük kurtarıcınız olacak!

7Odayı Uzun Göstermek İçin

Halılar odayı küçükte gösterebilir, tam tersi büyük de… Burada önemli olan halının deseni. Dikey çizgili bir kilim veya halı ile odanızın daha büyük görünmesini sağlayabilirsiniz. Optimal etkiyi elde etmek için odanın uzunluğu boyunca şeritler yerleştirin.

8Ferahlık Kazanmak İçin

Mobilyaları duvara doğru sıkıştırmayın. Böylece mobilyaların daha şık görünmesini sağlayabilirsiniz. Duvardan sadece birkaç santim uzakta olan mobilyalar evdeki hareket alanını daha fazla açılmasını sağlar.

9Daha fazla Derinlik Kazanmak İçin

Daha fazla ışık daha fazla alan derinliği sunuyor, çünkü pencereler ortaya çıkıyor. Eğer bir odanın daha özel olmasını istiyorsanız, seyir alanını daha az kalabalık hale getirin ve güneşlikler veya daha ferah ve az pileli perdeler kullanın.

10Odayı Dolu Göstermek İçin

Küçük oturma odaları için, sadece birkaç küçük parçalar ve daha büyük bir kanepe kullanın. Büyük bir koltuk veya kanepe karmaşayı en aza indirir ve odanın daha büyük görünmesini sağlar.

11Renk Tonlarında Uyum

Aynı rengin farklı tonları kullanın. Mobilya, halı ve duvar gibi evin en dikkat çeken alanlarında ton renginin aynı olmasını sağlayın. Bu görsel birlik için aynı rengin farklı tonları kullanın. Hatta aksesuar ya da benzer bir yastık ekleyin.

12Dikkat Çekici Olması İçin

Odanın en ferah hem de büyük görünmesini sağlamak için, rafları tavandan yere kadar dizayn edin. Hem bu sayede odanın daha dikkat çekici olmasını sağlamış olursunuz.

13Mobilya ile Daha Fazla Alan

Maruz bacaklı mobilya alın. Maruz bacaklar ile odanız daha geni görünecek. Eski etekli ve köşeli koltuk ve kanepelerinizi değiştirin. 

14Banyoyu Geniş Göstermek İçin

Küçük banyonun ilacı ise, duş perdeleridir. Duş perdesi ile banyonuzu daha geniş gösterin.

15Boşluk Alanlar İçin

Stratejik aynalar yerleştirmek koridor ve hol gibi boş alanların daha göze hitap etmesini sağlar. Eğer bir pencere karşısında bir ayna konumlandırması yaparsanız, ışığın daha iyi yansımasını ve daha büyük görünmesini sağlayabilirsiniz. Hatta daha fazla büyük görünmesini istiyorsanız, bir pencere önünde sehpa yada farklı bir aksesuar kullanabilirsiniz.

 

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK