Modern ve Yaratıcı Mutfak İçin Harika Fikirler

Modern ve Yaratıcı Mutfak İçin Harika Fikirler

431
0
PAYLAŞ

Evin en sevdiğimiz bölümü genellikle mutfaktır. İnsanlar yeme içmeyi seviyor ve mutfakta sıkça vakit geçirmenin ayrı bir keyfi var. Düzenli mutfakta bulaşık yıkamak, yemek pişirmek bile daha zevkli oluyor. Mutfağın düzenli ve derli toplu olması kadar, ne kadar temiz olduğu da önemlidir. Çünkü, yemek hazırlanan yerin temiz olması hayati önem taşımaktadır. Bu konuda size yardımcı olacak fikirleri paylaşmak istiyoruz. Aşağıda yerden tasarruf edeceğiniz ve daha düzenli bir mutfak için harika fikirler var. Kolay gelsin!

1Kompakt Mutfak

Günümüzde, mutfak düzeninin işlevsel olduğunu unutmadan, hareket etmek gerekiyor. Eğer mutfağınız fazla küçük ise, orada çok fazla eşya bulundurmamanız gerekiyor.Bunun yanı sıra dolaplarda raf ve gizli bölmelerin olması sizi rahatlatacaktır.

2Yıkama Alanı

Yemek bittikten sonra sıra tüm tabakları yıkamaya gelir. Bu işin en sevilmeyen kısmıdır. Eğer büyük bir mutfak yoksa, bu durum otomatik olarak on kat daha kötü. Bu konuda bulaşıkları direkt olarak koyacağınız fotoğraftaki gibi bir alan oluşturabilirsiniz.

3Akıllı Mobilya

Kompakt mutfaklar için yeni eğilimlerin olduğu bu yepyeni bir fikir! Sizce de bu akıllı mutfak mükemmel görünmüyor mu? Bu inanılmaz bir proje, aynı zamanda depolama için iyi bir yer ve sizin bir masa ve koltuk sahip olmanızı sağlar. Bu sayede mutfakta daha fazla yer var, ama aynı zamanda daha fazla konfor vardır. Mükemmel!

4Harika Fikir!

Bu proje tek kelimeyle muhteşem. Büyük bir kutu içinde bir mutfak hayal edebiliyor musunuz ?! Bu tam olarak şahane bir fikirdir. Küçük bir mutfak dolabı içinde bir lavabo, buzdolabı, ocak ve depolama alanı var. Bu özellikle ufacık, küçücük daireleri olan öğrenciler için idealdir.

5Doğrama ve Hazırlama Alanı

Sebze ve baharat için malzemeleri kesmek zorunda olduğunda yemek hazırlamak kesinlikle çok sıkıcıdır. Bu nedenle fotoğraftaki doğrama tahtası hakkında ne düşünüyorsunuz?! Muhtemelen çok daha kolay ve hijyenik bir işlem yapar.

6Modern Tasarım

Eğer modern bir tasarıma sahip bir mutfak istiyorsanız, yukarıdaki bu model sizin için idealdir. İhtiyacınız olan her şey için büyük bir stil ve yeterli alana sahip, bu muhteşem proje, sadece yakın gelecekte ortak bir gerçeklik olabilir.

7Basit Ahşap

Bu çok basit bir mutfak dolabı, hala mutfak mobilyası geleneksel ahşap tarzını korurken, modern bir tasarım, kompakt ve işlevsel bir kavram vardır.

8Kutu

Ve şimdi yine harika bir fikirle karşı karşıyayız. Evin içinde birçok yararlı özellikleri gizleyen bu modern ve yaratıcı bir proje hakkında neler düşünüyorsunuz? Eğer küçük bir alanda yaşamınızı devam ettiriyorsanız, bu sizin için tamamen mükemmel olacak!

9Metalik Mutfak

İşte kompakt mutfaklar için başka iyi bir fikir, ancak bu mutfağın basit bir metalik tasarımı ve işlevselliği olabilir. Buradaki olumlu nokta, depolama zamanı geldiğinde içeride sınırsız boşluk olduğudur. Dilediğinizi koymakta özgürsünüz! 

10Enteresan Mutfak

Geleceğin şimdi, bugün olduğunu unutmayın!. Bu yepyeni bir tür gibi görünüyor. Bu harika mutfağa bir mutfak göz atın. İlginç işlevleri ve kompakt tasarımı kesinlikle geleceğin en çok tercih edilen mutfağı olacaktır.

11Taşınabilir Mutfak

Özellikle son derece küçük alanlarda yaşayanlar için tasarlanan, bu küçük bir mutfak her yerde taşınabilir. Yapmanız gereken tek şey, ahşap kapılarını kapatmak ve kolayca odadan odaya kaydırmak Bu fikir gerçekten İnanılmaz!

12Merkez Lavabo

Sizin mutfağın tam ortasında bu modern tasarım hali ile şaşırtıcı olmaz mı? Sadece depolama alanı için biraz fazla fantastik, ama aynı zamanda, aynı anda yapmanız gereken tüm mutfak görevlerini, bir çırpıda yapmak için harika bir fikirdir.

13Dairesel Stil

Bu yaratıcı insanların ileriye dönük harika iş çıkardığının en iyi örneğidir. Böyle bir şaşırtıcı ve modern proje ile insanın aşık olmaması elde değil.  Bu son derece kompakt bir alanda, mutfak için ihtiyacınız olan her şeyi size sunuyor.

14Olağanüstü Depolama

Eğer büyük bir aileye sahip iseniz, o lüks partiler veya geçici aile yemekleri için olsun, evinde herkesi eğlendirmek istiyorsanız, yukarıdaki bu mutfak depolama için harika bir fikir. Çekmeceler çok modern bir tasarıma sahiptir ve kompakt mutfaklar için harika bir fikir.

15Bulmaca Mutfak

İlk bakışta, bu mutfak biraz eksantrik ve garip görünüyor, ama gerçek şu ki tencere, tava ve çatal gibi mutfak eşyaları için harika bir yoldur, çok pratik ve modern olduğunu söylemeliyiz. Siz ne düşünüyorsunuz?

16Mükemmel Masa!

Biz yemek masası düşündüğümüzde, genellikle makul fiyatlı bir tane bulmanın oldukça zor olduğunu düşünüyoruz. Sadece bu değil, bazen bizim küçük yaşam alanları için doğru boyutta olanı bulmak zor. Ama, burada bir çözüm var. Bu masa çok fazla yer almadan, her zorunluluğa son derece uyarlanabilir.

17Mobil Uzatma

Onu İşiniz bittiğinde içine doğru kaydırın. Bu hazır masa, küçük mutfaklar için idealdir. Eğer kullanışlı bir mutfak istiyorsanız, bu masayı aynı zamanda yemek masası olarak da kullanabilirsiniz. 

18Çatal ve Kaşık Saklama Alanı

İşte çatal saklamak için başka harika bir çözüm. Bu geleneksel şekilde biraz farklı ama yine de çok yer kazandırır. Küçük mutfaklar ve yaşam alanları olan kişiler için kesinlikle ideal.

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK