Tüm Zamanların En Tuhaf ve Garip Fobileri

Tüm Zamanların En Tuhaf ve Garip Fobileri

234
0
PAYLAŞ

Bazı korkular dehşet vericidir, araknofobi gibi, bu oldukça yaygındır. Ancak bazı korkular kulağa saçma geliyor. Birisinin kelebeklerden korkuyor olabileceğini düşünüyorum da gerçekten tuhaf, ama etrafımızda gerçekten mantıksız korkuları olan insanlar var. Onlar korkusu ile karşı karşıya geldiğinde büyük olasılıkla hafif bir panik atak geçiriyor ve epey bir zaman sonra kendilerini iyi hissediyor. Aşağıda insanların tuhaf ve garip korkularına tanık olacaksınız! 

1Kapı Açma Korkusu

Tuhaf gelebilir, ama bazı insanlar kapı açmaktan ve kim diye bakmaktan ciddi derecede korkuyor. Bu sadece kapıyla da sınırlı değil! Onlar dolap kapaklarını açmakta da zorluk çekiyor.

2Diş Fobisi

Bu fobi aslında oldukça yaygındır. Diş fobisi, dişçiye gitme korkusu saf ve basit bir korku gibi görünebilir. Bir zorunluluk olmasına rağmen korkuları olan insanlar ısrarla dişçiye gitmemeyi tercih ediyor.

3Kelebek Korkusu

Arachnophobia, daha önce de belirtildiği gibi, çok yaygındır. Örümcekler korkutucu ve mantıklı. Ama birçok kişinin kelebek korkusu vardır. Bununla ilgili mantıklı hiçbir açıklama yoktur.

4İçten Yanma Korkusu

Kendiliğinden yanma meydana gelmese de, ufacık da olma ihtimali endişesi yeter. Tek bir vaka üzerinden oluşmayan bu durumu birçok kişi yaşayabilir. Her an kendini yanacak gibi hissetmek gerçekten zor bir durum.

5Düşünme Korkusu

Bazı insanlar yüksek sesle düşüncelerini dile getirecek kadar cesaretli değildir. Yani, bu bir çeşit korkuyu içeriyor. Bir süre sonra kişi kendi hapishanesinde tek başına yaşıyor hissi verir.

6Fiziksel Korkular

Hayatımızda başımıza her an her şey gelebilir, sanırım bunu hepimiz biliyoruz, ancak, fiziksel bir rahatsızlıkta dehşete düşmek oldukça mantıksız.

7Hastalık Korkusu

Daha hastalık kelimesini duyar duymaz hepimiz geriliyoruz. Özellikle kadınların göğsünde veya benzeri yerlerinde hissettiği yumrular onları tedirgin edebiliyor. Hemen kanser riskini düşünüp, dehşete kapılıyorlar. Ebette, bu durum kolay bir şey değil.

8Asansör Korkusu

Asansörler genellikle en korkulu alanlardan birisidir. Her an düşme tehlikesi ile burun buruna geliriz. Bazen kısa süreli de olsa içeride kalabiliriz. Ancak, bazı insanlar daha bir adım atarak bir asansör kazasında hayatlarını kaybedeceklerinden endişe duyuyor. Bunun gerçekleşmesi son derece nadirdir.

9Kabarcık Korkusu

Daha önce belki de bu korkuyu hiç duymadınız. Çünkü gerçekten sama ve mantıksız! Bazı insanlar nedensizce havada oluşan kabarcıklardan endişe duyuyor.

10Tuvalet Korkusu

Bazı insanlar gerçekten kanalizasyondan her an bir sıçan gelebileceğine inanıyor. Bu durum tuvalet yapmamaya kadar gidiyor.

 

 

 

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK